Пошук

Контакт

планета і мистецтво

r_cherep@mail.ru

безпека і корисні поради

31.01.2013 13:30

 

     БЕЗПЕКА

     Незалежно від того, з якою метою Ви відправляєтеся в поїздку до Німеччини, слід пам'ятати ряд основних правил, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій.

     Криміногенна ситуація в Німеччині

     Самий кримінальний місто Німеччини за загальним рівнем злочинності - Франкфурт-на-Майні, при цьому особливе місце займають кишенькові крадіжки. За кількістю вбивств на першому місці - Кассель, розташований неподалік від Франкфурта. Берлін лідирує за кількістю інших насильницьких злочинів. У колишній НДР здійснюється більше квартирних крадіжок і викрадень машин (Шверін, Росток, Магдебург). Тінейджери роблять на рік до 400 тис. злочинів.

     

     КОРИСНІ ПОРАДИ

     У першу чергу подбайте про збереження Ваших грошей і документів. Усі цінні речі і документи можна здати на зберігання в сейф Вашого готелю. Гроші і кредитні картки не слід носити в легкодоступних місцях - краще покласти їх, наприклад, у внутрішню кишеню піджака. Пам'ятайте, що найбільш часто розкрадання відбуваються в людних місцях (вулична юрба, скупчення людей у ​​магазинах, в транспорті і т.д.), тому опиняючись в таких місцях будьте особливо уважні. Носити з собою великі суми готівки, а тим більше діставати і перераховувати їх у всіх на виду, категорично не рекомендується. Бажано перед поїздкою придбати дорожні чеки або покласти необхідну суму грошей на картку - докладніше про це можна прочитати в розділах "Використання картки VISA TravelMoney" і "Використання дорожніх чеків".

     Настійно рекомендується мати з собою записані адреси і телефони дипломатичних установ України в Німеччині (посольство, консульства). Якщо Ви прибули до Німеччини на тривалий період (робота, навчання тощо), бажано відразу ж стати на консульський облік у посольстві України - це допоможе захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

     При виїзді на роботу в Німеччину Ви повинні пам'ятати, що обов'язковою умовою працевлаштування є контракт з німецьким роботодавцем. Робота в Німеччині можлива лише на підставі робочої візи - туристична та гостьова віза не дають права на роботу. Контракт повинен містити повну інформацію про умови праці (термін дії, умови проживання, розмір оплати, вихідні дні, медичне страхування, умови розірвання контракту і т.д.). Будь-які види робіт у Німеччині без дотримання вищезгаданих умов, наприклад, нелегальні роботи при поїздці за туристичною чи гостьовою візою, не тільки тягнуть за собою депортацію з Німеччини, але й становлять потенційну небезпеку для нелегального працівника, оскільки він виявляється абсолютно беззахисним і часто стає жертвою обману якого насильства з боку використовують його шахраїв і "тіньових" роботодавців.

     При всіх видах поїздок до Німеччини, особливо за контрактом, ще раз переконаєтеся, що термін дії Вашого паспорта не закінчується раніше, ніж закінчується запланований термін перебування в Німеччині (зокрема, термін дії підписаного Вами контракту).

     Якщо Ви плануєте поїздку з метою подальшого укладення шлюбу, постарайтеся як можна більше дізнатися про Ваше потенційному дружині. Краще всього, якщо до приїзду до Німеччини Ви досить добре будете знати цю людину (рід діяльності, адресу проживання, сімейний статус і т.д.), оскільки можлива ситуація, що після Вашого прибуття до Німеччини потенційний наречений виявиться зовсім не тим, за кого він себе видавав. Постарайтеся частіше телефонувати додому, повідомляючи про своє місцеперебування. У разі будь-яких проявів насильства, обману, а особливо спроб поставити Вас у будь-яку залежність крім Вашої волі, негайно зв'яжіться з дипломатичною установою України в Німеччині.

     У повсякденному спілкуванні на вулицях, магазинах, вокзалах, до Вас можуть звернутися незнайомі люди, почувши Вашу українську або російську мову, наприклад, з пропозицією допомогти в чомусь. Настійно не радимо користуватися допомогою таких незнайомців, оскільки дуже часто серед них зустрічаються шахраї, які користуються Вашої непоінформованістю в будь-яких моментах. Краще всього звернутися за допомогою в будь-якому питанні, у тому числі за довідковою інформацією, до працівника вокзалу, консультанту в магазині, співробітнику поліції і т.д. Уникайте відвідування яких-небудь окраїнних "блошиних" ринків і інших подібних місць (навіть якщо Вам рекомендують дані місця через нібито значною дешевизни) - іноземці тут найчастіше стають жертвою обману або злодійства.

     Пам'ятайте, що Ваш закордонний паспорт є Вашим основним документом, тому уникайте ситуацій, коли хтось намагається забрати Ваш паспорт "на зберігання" - особливо часто такі ситуації виникають при спробах нелегальної роботи українських громадян у Німеччині. Природно, що паспорт періодично буде Вам необхідний - наприклад, при поселенні в готель, облаштування у легального роботодавця (з яким укладено контракт) після прибуття до Німеччини і т.д. - Проте якщо хто-небудь вимагає паспорт в якості застави в будь-яких сумнівних або незаконних ситуаціях, не йдіть на цей крок, оскільки Ви ризикуєте залишитися без документів і потрапити в який-небудь вид залежності.

     Якщо ж Ви все-таки потрапили в неприємну ситуацію, негайно звертайтеся в поліцію, навіть якщо Ви недостатньо добре володієте німецькою мовою (іноді ця обставина зупиняє українських громадян). У поліцейській дільниці Вам допоможуть знайти перекладача (у разі необхідності), а також нададуть можливість зв'язатися з дипломатичним представництвом України.

 

Тема: безпека і корисні поради

статтей не знайдено