безпека і поради
БЕЗПЕКА
В Угорщині не небезпечніше, ніж у будь-який іншій країні Європи. Злодюжок і дрібних шахраїв повно в місцях скупчення великих груп туристів. Бережіть свою власність і тоді ваш відпочинок в Угорщині запам'ятається .
КОРИСНІ ПОРАДИ
• Документи і гроші краще носити в спеціальній сумці на шиї або ж розмістити їх в сейфі готелю.
• Не носіть із собою коштовності і великі суми грошей.
• Слідкуйте за особистими речами в громадському транспорті.
• Не проводьте обмін валюти з рук.
• Не залишайте цінні речі і ключі в орендованій машині або екскурсійному автобусі.
• Якщо ви відвідуєте Угорщину на автотранспорті, залишайте його на стоянках, що охороняються.
• Якщо ви вирішили скористатися послугами таксі, заздалегідь поцікавтеся вартістю поїздки у водія.
ЗАБОРОНЕНО
Тютюнопаління і вживання алкоголю.
В Угорщині діє заборона на тютюнопаління і вживання спиртних напоїв у громадських місцях. Порушникам загрожує штраф у розмірі 30000 форинтів. На відстані 50 метрів від культурних, зага
Винятком з правил є місця, де ведеться вулична торгівля, а також офіційні заходи, де вживання спиртних напоїв буде заздалегідь узгоджено і дозволено місцевою владою.
СЛІД ПАМ’ЯТАТИ
Під час перебування в Угорщині треба звернути увагу на особливе ставлення угорців до своїх національних символів. Будь-яка спроба образити чи понасміхатися (напр. сфотографуватися в кумедному ракурсі) на фоні угорських гербу, прапора, зображення чи пам’ятника національним діячам може наштовхнутися на нерозуміння, а то і жорстку реакцію пересічних громадян. Слід спокійно ставитися до виявів надмірних емоцій – угорці народ темпераментний, і показують свої емоції дещо експресивніше ніж ми, але вже за хвилину вони знову будуть спокійними і врівноваженими. Також існує одне загальне правило ввічливості – при необхідності завжди перепрошувати чи дякувати. Нехтування цим правило, якого так бракує в Україні, може наштовхнутися на вже згадувану експресивну реакцію.
МЕДИЦИНА
Як і в інших країнах Європи, медичне обслуговування в Угорщині здійснюється по медичній страхівці, крім випадків, які в ній не обумовлюються. Медична страхівка туриста – це документ, я
Для в'їзду в країну спеціальних щеплень не вимагається.
ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ У ВИПАДКУ ХВОРОБИ
Ліки в Угорщині видаються і за закордонними рецептами, однак без них в аптеках можна отримати тільки певні види ліків. В одержуваних за кордоном страхових полісах на випадок хвороби міститься пункт про медичне обслуговування в Угорщині і деталях оплати цих послуг. Питання про оплату з допомогою кредитної картки, вирішується медичною установою, що надає допомогу хворому. Іноземці мають право на отримання безкоштовної першої медичної допомоги і на швидку медичну допомогу, але тільки в тих випадках, коли зволікання в її наданні може, цілком ймовірно, призвести до загрози життю пацієнта або серйозних наслідків для його здоров'я, а також тоді, коли симптоми (несвідомий стан, кровотеча тощо), які виникли в результаті нещасного випадку або з іншої причини, потребують негайного втручання лікаря. В інших випадках за медичні послуги необхідно платити за тарифами, встановленими даними медичною установою.
ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ СТРАХОВОГО ВИПАДКУ
В цьому випадку необхідно відразу ж здзвонитися з координаційним центром страхової компанії (телефон вказаний в страховці) і повідомити наступну інформацію – ім'я застрахованого, номер страхового поліса і детально описати ситуацію що трапилась. Цей дзвінок в координаційний центр безкоштовний. Зразу ж після вашого дзвінка, ви отримаєте інформацію, як потрібно поводитися, куди і до якого лікаря звернутися. Обов'язково зберігайте всі чеки, які отримаєте після покупки медичних препаратів.
Для отримання допомоги, під час дзвінка повідомите такі дані про себе:
• своє прізвище та ім'я.
• назва страхової компанії, номер страхового поліса і термін його дії.
• місцезнаходження в країні перебування (адреса клініки, готелю), контактний телефон, факс
• детальний опис проблеми, яка виникла, і вид необхідної допомоги. Якщо з якихось причин Ви не змогли зв'язатися із службою ассистанса, повідомте про страхову подію страхової компанії.
Якщо у разі технічної неможливості або за станом здоров'я Ви не змогли зв'язатися з ассистансом або страховою компанією, до звернення по допомогу, зробіть це (або доручіть іншій людині) не пізніше ніж через дві доби після того, як у Вас з'явиться така можливість.
Медичні послуги, надання яких було організовано ассистансом, не потребують ваших витрат. Рахунки від медичної установи передайте безпосередньо асистуючій компанії і вони будуть сплачені нею.
Якщо під час перебування за кордоном Ви самостійно оплачували медичні послуги, витрати будуть компенсовані Вам страховою компанією (в межах лімітів, передбачених договором страхування) після повернення до України.
Для компенсації понесених витрат Вам необхідно звернутися до страхової компанії впродовж 30 днів з моменту повернення з-за кордону. Як підтвердження своїх витрат надайте необхідні документи.