митні правила і візовий режим
МИТНІ ПРАВИЛА
У Німеччину дозволено ввозити необмежені суми іноземної і місцевої валюти. Для громадян держав, не що входять до ЄС, передбачені наступні обмеження на ввезення товарів: 800 сигарет або 200 сигар; 2 л вина або 1 л міцних спиртних напоїв; 50 мл духів. Правила на ввезення товарів з країн, що не є членами ЄС, діють так само у відношенні товарів, придбаних у безмитних крамницях.
Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти в Німеччині не обмежений. Готівкові суми більше 15 тис. євро обов'язково декларуються.
Для громадян ЄС, які подорожують в межах ЄС, митні обмеження відсутні. Для громадян країн, що не входять в ЄС, а також для всіх категорій туристів, обмежено ввезення наступних товарів:
- Якщо товари придбані в країні ЄС і з них сплачені податки і мита, то безмитно ввозяться до 800 сигарет або до 200 сигар або 1 кг. тютюну, до 10 л. міцних спиртних напоїв (понад 22%), до 20 л. міцного вина, 90 л. столового вина, 110 л. пива, інші товари на суму не вище 400 євро.
- Якщо товари придбані поза межами ЄС - до 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр. тютюну, до 2 л. столового вина, до 1 л. міцних спиртних напоїв або 2 л. спиртних напоїв міцністю до 22% або 2 додаткових літра столового вина, до 60 мл. духів або 250 мл. туалетної води, та інші товари на суму, не вище 60 євро.
Заборонено ввезення наркотиків, отрут, психотропних речовин, зброї. Заборонено вивезення пального, при проходженні на автомобілі в запасній каністрі повинне бути не більше 10 л
ВІЗОВИЙ РЕЖИМ
Німеччина входить в Шенгенську зону. Термін обробки документів посольством для отримання візи складає як мінімум 4 тижні. Набір документів краще уточнювати у фірми, через яку Ви замовляєте поїздку. Окрім закордонного паспорта, обов'язково необхідне підтвердження Вашої платоспроможності (звичайно це довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати), запрошення від німецької сторони, із зазначенням адреси, мети і термінів поїздки, медична страховка (зараз посольство вимагає від кожного туриста наявність страхового поліса. Прикордонні органи Німеччини має право заборонити в'їзд в країну, незважаючи на наявність дійсної візи.
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
• Дійсний закордонний паспорт (інший документ на право виїзду з України), а для дітей, яким виповнилось 15 років, проїзний документ:
- без наявних слідів пошкодження (тобто без порушення плівки на першій сторінці, без слідів води та інших рідин тощо)
- з терміном дії не менше 3 місяці після закінчення туру
- наявною в ньому чистою сторінкою для візи та місцем для чотирьох штампів
продовжені закордонні паспорти не приймаються!
- Якщо дитині не виповнилося 5 років, дані про неї повинні бути вписані у закордонний паспорт (інший документ на право виїзду з України) особи, з якою вона подорожуватиме
- Якщо дитині виповнилось 5 років, вона не має окремого проїзного документу і є вписаною у паспорт особи, з якою вона подорожуватиме, фотографія цієї дитини повинна бути вклеєна в закордонний паспорт (інший документ на право виїзду з України) такої особи
- продовжені паспорти - не приймаються!
• Для дітей до 16 років:
- у випадку виїзду з одним із батьків або з іншою особою потрібно копію нотаріально завіреного дозволу на виїзд дитини за кордон. Сам оригінал дозволу потрібно мати з собою для пред’явлення на українському кордоні – прохання його нам не передавати. У випадку передачі нам такого оригіналу вважатимемо, що ще один оригінал є у туристів для пред’явлення на українському кордоні!
- копія свідоцтва про народження
• Одна кольорова фотокартка 3,5 Х 4,5 на білому фоні, 80% обличчя. Фотографія повинна бути не давніша за 3 місяці!
• Заповнена та підписана анкета туриста – обов'язково нашого взірця!
• Четверта сторінка Заяви на видачу Шенгенської візи, власноручно підписана в п. 48 з правої сторони заявником, або
- у випадку виїзду дитини віком до 16 років у супроводі обох батьків підписана одним із батьків, або
- у випадку виїзду дитини віком до 16 років в супроводі одного з батьків підписана тим із батьків, чий підпис стоїть в дозволі на виїзд дитини за кордон, або
- у випадку виїзду дитини віком до 16 років без супроводу батьків підписана одним із батьків, чий підпис стоїть в дозволі на виїзд дитини за кордон.
Увага: підпис в п. 48 та підпис в закордонному паспорті або в дозволі на виїзд дитини за кордон повинні бути власноручними та ідентичними! Невиконання цієї вимоги є підставою для одержання технічної відмови в отриманні візи.
• Копія Індивідуальної медичної страховки, заповненої машинним друком, яка покриває термін тривалості всієї поїздки та дійсна на території всіх шенгенських країн, і яка може покрити матеріальні витрати у розмірі 30000 євро, на випадок надання швидкої медичної допомоги та якщо потерпілого від нещасного випадку потрібно довезти додому. Список акредитованих страхових компаній.
• Копія всіх інформаційних (тобто з відмітками) сторінок громадянського (внутрішнього) паспорта
• Копія свідоцтва про одруження/розлучення (якщо такі є)
• Підтвердження матеріальної забезпеченості, яким може бути:
- оригінал довідки з місця праці із зазначенням розміру місячного окладу згідно зразка або
- оригінал витягу з банківського рахунку на суму з розрахунку 50€ на кожну добу перебування в турі або
- у випадку приватного підприємця копія свідоцтва про реєстрацію підприємницької діяльності та копія свідоцтва про сплату податку або
- у випадку пенсіонера копія пенсійного посвідчення та оригінал випису про отримувану пенсію за останні 6 місяців або
- у випадку домогосподарки або безробітного оригінал нотаріально завіреної заяви про фінансування витрат, пов'язаних з поїздкою, із наданням особою, що здійснює таке фінансування, оригіналу довідки з місця праці, або ж оригіналу витягу з банківського рахунку на суму з розрахунку 50€ на кожну добу перебування в турі або
- у випадку учнів та студентів оригінал довідки з місця навчання
Документи приймаються з консульським збором.
Консульський збір становить 35 євро!
КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ!
Консульський збір не оплачують:
- діти, котрим не виповнилось 18 років
- учні та студенти, котрим не виповнилося 21 року, за умови надання оригіналу довідки з місця навчання із зазначенням денної форми навчання – стаціонару
- пенсіонери за умови надання копії пенсійного посвідчення (немає різниці, чи пенсіонер за віком чи за вислугою років)
Повний комплект документів на візу потрібно подавати не пізніше, ніж за 14 календарних днів до виїзду!