Релігія, мова,клімат
Релігія
На початку 1990-х рр. католиків налічувалося близько 84%, майже 6% становили протестанти (Аугсбургська конфесія), парафіяни старої католицької і православної церков складали 4%, мусульмани й іудаїсти - 6% населення. Єврейська діаспора у Відні, що значно зменшилася в період з 1936 по 1945 р., стабільно збільшувалася, і на початку 1990-х рр. налічувала близько 10 тис. євреїв.
Мова
Австрія - німецькомовна країна, де представлені південно-німецькі діалекти. Слов'янською і хорватською розмовляють етнічні меншини, що проживають в основному на півдні і сході, у землях Каринтія, Бургенланд і Штирія.
Клімат
Клімат помірний, континентальний, на заході вологий.
Середня температура січня від —1 °C до —5 °C, липня від +17 °C до +19 °C.
Опадів у долині Дунаю 500—600 мм, в Альпах 1 500—2 500 мм.
Оскільки значна частина країни знаходиться в горах, її кліматичні умови досить різноманітні. Залежно від регіону в тій чи іншій мірі позначаються атлантичні, континентальні і середземноморські впливи. Північно-західні вітри, що панують на півночі і заході, несуть м'яку і вологу погоду з Атлантичного океану в долини довготного напрямку і на Середньодунайську рівнину. Тут середньорічні температури становлять від 7 до 9°С, у найхолодніші місяці падають в середньому до - 1-7 нижче нуля, хоча в горах значно холодніше, а влітку піднімаються до 18-24°С, причому на південних схилах помітно тепліше. На сході Австрії сильніше виражені континентальні впливи. Опадів тут менше, хоча влітку частіше бувають зливи. Річна норма опадів в Австрії всюди, крім Віденського басейну, деяких районів Бургенланду й окремих міжгірних долин, перевищує 760 мм. Їх кількість зростає з абсолютною висотою.
Сніг тримається на рівнинах від одного до шести місяців у рік. Упродовж більшої частини зими в долинах тримаються тумани. Клімат рівнин і передгір'їв виразно континентальний, на заході - більш вологий. Середня температура січня від -1°С до -4°С, липня від 15°С до 18°С. Опадів - 500-900 мм на рік; у горах 1500-2000 мм. На навітряних північно-західних схилах гір випадає більше опадів, зими більш м'які, літо більш прохолодне і вологе, аніж на підвітряних південно-східних схилах гір. Сніг у гірських районах тримається до 7-8 місяців.
Для Альп дуже характерні місцеві вітри. Найважливіший з них - теплий і сухий фен (вітер), що утворюється в результаті опускання повітряних мас по гірських схилах. Це істотно підвищує місцеву температуру, що приводить до різкого танення снігів і частих лавин, які загрожують життю людей і відрізають від зовнішнього світу цілі гірські райони. У той же час фен створює умови для землеробства на абсолютних висотах. Так, саме завдяки йому можливі виноградарство у Форарльберзі і вирощування кукурудзи в Тіролі.